Najczęściej zadawane pytania odnośnie serwisu

Dlaczego podanie nr telefonu podczas rejestracji jest konieczne?

Podanie numeru telefonu służy wyłącznie bezpłatnej weryfikacji użytkownika z pomocą kodu SMS. Ma to przeciwdziałać nadużyciom na wirtualnym rynku. Chcemy wykluczyć sytuację, w której użytkownik zakłada kilkanaście różnych kont i skupuje akcje jednej firmy sztucznie windując kurs jej akcji w górę. Gdy zrobi to jedna lub kilka osób nie wpłynie to jeszcze na płynność rynku, ale gdy podobne praktyki zacznie wdrażać kilkadziesiąt osób może to już w istotny sposób zachwiać notowaniami i zaburzyć rzeczywisty obraz rynku społecznościowego. Oczywiście wprowadzenie weryfikacji poprzez kod SMS nie wyeliminuje do końca tego procederu, ale przynajmniej mocno go ograniczy.

Czy podanie numeru telefonu wiąże się z jakąkolwiek opłatą?

Twój numer będzie przez nas chroniony i nigdy nie zostanie udostępniony osobom trzecim. Nigdy też nie zostanie naliczona z tego tytułu jakakolwiek opłata.

Czy moje dane takie jak telefon i mail są bezpieczne?

Tak, zgodnie z regulaminem takie dane jak Twój email oraz telefon są przez nas chronione i służą jedynie do technicznej obsługi konta. Nie wykorzystujemy tych danych do celów marketingowych, nie przekazujemy, nie sprzedajemy i nie użyczamy zgromadzonych danych osobowych użytkowników innym osobom lub instytucjom.

Jak usunąć konto?

Można to zrobić po zalogowaniu w zakładce ustawienia -> usuń konto


Najczęściej zadawane pytania odnośnie gry

Czy gra jest darmowa dla wszystkich użytkowników?

Tak było, jest i będzie.

W jakich godzinach działa wirtualna giełda?

Notowania trwają w sposób ciągły i nieprzerwany 24/h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Czym rożni sie golden-market.pl od prawdziwej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie czy rynku New Connect?

Jedyna istotna różnica to wirtualność obrotu, cały handel akcjami jest zupełnie niezobowiązujący dla wszystkich jego stron. Sposób realizacji zleceń jest w 99% zbieżny z prawdziwą giełdą.

Założyłem konto w grze i na starcie dostałem jakieś akcje do portfela, o co chodzi?

Każdy nowo zarejestrowany użytkownik dostaje niewielki przydział akcji spółek, które wcześniej (jeszcze przed Twoją rejestracją) weszły na wirtualny pakiet golden-market.pl. Handel tymi akcjami odbywa się na normalnych zasadach i gracz ma dowolność w ich rozdysponowaniu: może je sprzedać, trzymać lub dokupić. Wszystko zależy od obranej strategii inwestycyjnej.

Jak ustalana jest cena akcji na golden-market.pl?

Ceny akcji na golden-market.pl są ustalane w prawie identyczny sposób jak na prawdziwej giełdzie papierów wartościowych, jedynym wyjątkiem jest brak prawdziwej gotówki w obiegu. To jak kształtowana jest cena na prawdziwe giełdzie, a tym samym na golden-market.pl przedstawiono tutaj

Do czego służy zakładka "nowe emisje"?

Do tej zakładki automatycznie przenoszone są akcje firm, które przeprowadziły wirtualną emisję akcji juz po Twojej rejestracji w serwisie. Każdy zarejestrowany użytkownik dostaje darmowy i równy przydział takich akcji, a handel nimi odbywa sie na normalnych zasadach. Aby przenieść akcje do swojego portfela kliknij w "przenieś".

Co to jest kolejność realizacji zleceń?

Kolejność realizacji zleceń oznacza, że przy realizacji zleceń o tych samych parametrach, te złożone wcześniej są realizowane w pierwszej kolejności.

Co oznacza zwrot "pozostało dni" w tabeli notowań?

Jest to liczba dni jaka pozostała do końca notowań w serwisie. Firmy zamawiają możliwość uczestnictwa w wirtualnym obrocie. Kolumna ta pozwala użytkownikowi zorientować sie ile czasu jeszcze dana spółka będzie notowana w serwisie. Oczywiście firma w każdej chwili może przedłużyć okres notowań, a wtedy wartość w tej kolumnie dla tej firmy natychmiast sie odpowiednio zwiększy.

Co to jest zlecenie z limitem ceny?

Limit ceny – jest to najwyższa cena jaką jesteś w stanie zaakceptować przy zakupie 1 akcji i najniższa cena jaką akceptujesz przy sprzedaży 1 akcji. Więcej informacji na czym polega zlecenie z limitem ceny na prawdziwej giełdzie i na golden-market.pl znajdziecie tutaj.

Co to jest Gotówka zablokowana?

Jest to gotówka, która została zablokowana pod realizację zlecenia zakupu akcji. Gotówka będzie zablokowana dopóki zlecenie nie zostanie w całości zrealizowane lub anulowane.

Co sie stanie jeśli spółka, której akcje posiadam, nie przedłuży notowań?

Wówczas wszystkie akcje użytkownika zostaną sprzedane po najniższej cenie, w jakiej akcje spółki były notowane w okresie całych swych notowań. Na przykład spółka X była notowana na wirtualnym parkiecie od marca do grudnia. W tym czasie najniższa cena tych akcji wynosiła 0,80 zł, a najwyższa 3 zł. Wszyscy użytkownicy którzy nie zdążyli sprzedać akcji tej firmy, dostaną 0,80 zł za każdą akcję (najniższa cena po jakiej akcje spółki były handlowane w okresie całych swych notowań).
Cały proces odbywa sie automatycznie i nie wymaga żadnych działań ze strony użytkownika.